Сирну тaрілку aбo сирнe плaтo дeякі гурмaни нaзивaють "клaсикoю жaнру". Тaк, сeт з вишукaниx сирів здaтний пeрeтвoрити прощай-яку трaпeзу нa святкoву. Йoгo пoдaють нe тільки як зaкуску дo нaпoїв, в якoсті дeсeрту, a як сaмoстійну стрaву. Aлe в мистeцтві пoдaчі aпeтитнo виклaдeниx нa фaрфoрoвe блюдo шляxeтниx сирів клaсикa зaвжди сусідить з eкспeримeнтaми, тoж сміливo дeгустуйтe, нaсoлoджуйтeсь тa oбирaйтe свoї смaкoві пoєднaння.
Сири з кoзячoгo мoлoкa з притaмaнним їм лимoнним присмaкoм тaкoж дoдaдуть яскрaвиx нoт сирнoму плaтo.
Бюш-дe-Шeвр — ніжний кoзячий сир з м'якoю білoю скoринкoю і тeкстурoю. Oсoбливістю кoзячиx сирів є лимoнний відтінoк смaку, а Брюш—де-Шевр відрізняється до того ж свіжим тваринно-молочним смаком з відтінками сушених трав, який стає більш вершковим і ніжним до самого середини сирного поліна. Сир добре поєднується з насиченими червоними либо білими винами. Сервірується з грушею, медом і французьким багетом. Вживається як самостійна ханка, гарнір, десерт, додається до самого салатів та інших страв.
Горный дракон-сюр-Шевр — козячий сир з блакитною скоринкою виготовляють в долині Луари та департамента Шер.
Горный дракон-сюр-шер нарізають як тортик, трикутничками та подають з аперитивом і темним зерновим хлібом, аль в кінці обіду з іншими сирами. Гоструватий, але ніжний приятность сиру найкраще поєднується з місцевим білим вином Sancerre альбо молодим червоним Chinon, а також Bourgueil і Gamay.
Валансе — класичний пряний сир з витримкою 1 місяць сын з Франції. У процесі приготування цього делікатесу на формування скоринки використовують золу фруктових дерев, вслед за особливою технологією: спочатку культури плісняви додають у процесі виготовлення сиру, потім розпиляють у камері дозрівання, а в завершення присипають золою. Завдяки цьому скоринка стає зморшкуватою, вслед за формою сир викладають усіченою пірамідкою. Сир відрізняється ніжною текстурою і поступово розм'якшується від поверхні давно центру, а деякі дозрілі сири відрізняються плинністю.
Изощренный аромат польових квітів, сіна з відчутним присмаком козячого семя та свіжих лісових горіхів. Молодий сир має свіжий лимонний острота, а витриманий набуває горіхові нотки.
Подають сир подле кімнатній температурі, таким чином повністю розкривається його приятность і аромат. Молодий сир подають в якості десерту з білим вином Сансер та додають в салати, супи, в якості начинки про пирогів.
Невшатель — М’який сир у вигляді серця зі скоринкою з природною пліснявою, який виробляють в Нормандії. Це Вотан з давніх сирів Франції. Вважається, що його почали робити ще в XVI столітті.
Біла, їстівна скоринка з дещо солоним і гострим смаком, в якому переважають грибні нотки. Для відміну від інших м'яких сирів з скоринкою з плісняви. Він чудово поєднується зі свіжим хрустким білим хлібом і червоним вином, також подається бери десерт і часто доповнюється різними топінгами, для кшталт меду або чорничного варення.
Додайте виразності своїй страві та запропонуйте гостям скуштувати сири з митою скоринкою, наприклад Таледжіо ли Епуас.
Таледжіо — цей напів м'який сир з характерною скоринкою кольору червоної цегли, запах якої дуже виразний, нагадує двір исполнение) худоби, але смак тіста ніжний, подобный на овочевий бульйон, а потім в післясмаку розкриваються фруктові ноти. Його називають одним з найдавніших м'яких сирів в Європі, а перші згадки оборона нього датуються серединою 10 століття. Назва сиру Таледжіо отримана для честь долини Val Taleggio, мол цей унікальний продукт виробляється і вважається одним зі скарбів Італії.
Таледжіо чудово поєднується з цукіні, руколою і шавлією. Поціновувачи сиру також люблять додавати його в різотто или поленту. До нього підходять сорти легкого сухого білого инструмент.
Епуас — гострий сир з митою скоринкою, виготовлений з непастеризованого коров'ячого семя. Для промивання його скоринки використовують Marc de Bourgogne, місцевий бренді. Ви впізнаєте цей сир завдяки характерному червоно-помаранчевого кольору скоринки та кремовій текучій м'якоті з яскравим інтенсивним смаком. Великим шанувальником цього сиру був Наполеон Бонапарт.
Французи їдять Епуас, розрізавши держи 4 частини, десертною ложкою з білими тостами, рожевими і десертними винами. Іноді його поєднують з червоним бургундським вином. Сир має настільки різкий запах, що його заборонено перевозити в громадському транспорті.
Блакитні сири в сирному плато займають почесне місце, сиречь обирати вам: Рокфор, Горгонзола альбо Стілтон.
Рокфор — Вотан з найвідоміших блакитних сирів у світі. Це овечьей сир з блакитною пліснявою, який готують з додаванням пеніцилінових бактерій. Время дозрівання не менше 3 місяців.
Сир відрізняється білою, розсипчастою та злегка вологою м'якоттю, з характерним зеленим візерунком з плісняви, без участия скоринки, тому зовнішня сторона також їстівна і солона. У специфічному смаку зелені прожилки додають гостроти. Острота Рокфора розкривається поступово: спочатку він здається досить м'яким, потім солодкуватим, потім відчувається присмак димка, і, нарешті, виявляється вконец солоно-пряний смак.
Необхідну в (видах Рокфору плісняву, сировари отримували з вапняних місцевих печер. Сьогодні її отримують в лабораторії, завдяки чому сир має кращу консистенцію.
Солодкий Сотерн, Шаблі — найкращі компаньйони перед цього яскравого сиру, також прежде нього подають яблука, груші, хванчкара, рідкий мед. Але місцеві радять їсти цей сир викладаючи його сверху хліб з маслом.
Горгонзола — відомий м’який італійський сир з блакитною пліснявою. Чувство варіюється від слабо-пряного до самого різко-пікантного з ароматом прілої лісової трави. Існує банан види горгонзоли: дольче та піканте.
Горгонзола Нежно — м'який сир, який має пастоподібну консистенцію, що пронизана прожилками блакитної плісняви. Наслаждение ніжний, з мигдально-пікантною ноткою.
Горгонзола Піканте — сир з більш щільною текстурою, ніж у Сладко. Має пряний смак, який просочений посиленим ароматом.
Горгонзола добре смакує в якості аперетива накануне червоних вин, таких як Бароло, шосолодкий Сотерн или лікерний Мускатель.
-
Цей сир незамінний для того приготування Савояр гратен (savoyard gratin) — страви з картоплі, вершків, цибулі та шинки. Як окрема страва подається з картопляними галетами та яблуками, чудово поєднується з савойськими білими винами.
Стілтон — артикул англійської сиру, який відомий характерним сильним ароматом. Існує три різновиди цього сорту: добре відомий блакитний Стілтон, менш популярний білий, та золотий – дорогий стілтон, який виготовляють виключно держи Різдво. Сир, вироблений у відповідності з суворими правилами в трьох англійських графствах, а саме, Дербішир, Лестершир і Ноттінгемшир, має воля називатися стілтоном.
У процесі визрівання скоринка формується природним чином, тому вона (на)столь(ко) само їстівна.
Блакитний Стілтон — традиційно їдять з селерою ли грушами, також з крекерами, печивом та хлібом. Зазвичай, господині додають цей сир на аромату в овочеві супи, особливо якщо в них є селера аль брокколі. Найчастіше блакитний Стілтон запивають Портвейном.
Якщо ви бажаєте неважный (=маловажный) тільки дізнатися більше оборона особливості поєднання сирних смаків, а ще й отримати задоволення від дегустації найвишуканіших сирів, відвідайте Карнавал сирного мистецтва ProCheese Awards. Його проведення заплановано получи 22–23 травня 2021 року у Києві.
Чекаємо вы на ProCheese Awards в КВЦ "Парковий"!